Kasım 5, 2016

İstanbul Rehberi


what is promethazine 25mg used for

aspirin 162 mg İstanbulŞarkılara, şiirlere konu olmuş bir kültür ve tarih şehridir. Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde tarihi ve kültürel dokusuyla dikkat çeken camiler, müzeler, türbeler, saraylar, parklar ve köşkler şehri İstanbul’u keşfetmek zevkli ve eğlenceli olacaktır…

Bizans, Konstantiniye ve İstanbul… Bu üç sihirli isim İstanbul’un göz kamaştıran tarihini simgelerindendir. İstanbul, tarih boyunca 120 kayser ve imparator tarafından yönetilmitir.Bunun yanında üç büyük medeniyete ev sahipliği yapmıştır.


İstanbul aktiviteleri ; muhteşem doğal güzellikleri, uzun uzanan minareleri, sarayları, köşkleri, altın yaldızlı kubbeleri,  müzeleri, boğazları , anıtları, kuleleri, kültürü  ziyaretçilerini fazlasıyla memmun etmektedir ve büyülemektedir. İstanbul Boğazı tüm ihtişamıyla görenleri etkileyecektir. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi eserlerine İstanbul’un eşsiz doğal güzellikleri de eklenince ortaya muhteşem bir tablo çıkmaktadır.

16 milyonluk nüfusu ile  Türkiye ve dünyanın en büyük şehirlerinden birisidir.


İstanbul’da gezilecek yerler ;  Topkapı Sarayı, Tarihi Yarımada, Boğaziçi, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, 
Çırağan Sarayı, Küçüksu Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Haydarpaşa Garı, Kapalıçarşı, Eyüp Sultan Camii ve Yıldız Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yerleri barındıran  ve Eminönü Galata Köprüsünden başlayarak Anadolu Kavağı’na kadar süren etkileyici İstanbul Boğaz turu, İstanbul’da yapılması  gereken gezi aktivitelerinin başında gelmektedir. Bir diğer aktivite ise Avrupa ve Asya’yı ayıran İstanbul Boğazı’nda vapur veya tekne gezileridir.

İstanbul gece hayatı Özellikle Taksim, Kadıköy, İstiklal Caddesi ve Tünel hattı İstanbul gecelerinin en önemli mekanlarını barındırmaktadır. 

tegretol lc 200 mg